Gameglobe Preview: Zabawy w trójwymiarze dla pasjonatów przygód i tworzenia gier online

29.05.2012 o godzinie 15:00 napisane przez Magdalena Junge w PreviewGry na przeglądarkęFun

Developerzy ze studia Square Enix zebrali w ubiegłym tygodniu w Kopenhadze redaktorów z branży gier online, by zaprezentować im swój najnowszy projekt, mianowicie platformę Gameglobe. Podejrzeliśmy całość projektu i chętnie podzielimy się z wami naszymi informacjami. Jak złapać Gameglobe za rogi?

Zabawa w stwórcę własnego świata

Na Gameglobe możemy własnoręcznie zaprojektować i zbudować własny niepowtarzalny świat, a na dokładkę możemy również dać się porwać czekającym na nas przygodom. Całością możemy podzielić się następnie z przyjaciółmi, a wszystko to poprzez proste przesłanie linka, który poprowadzi ich do naszego świata. Każdym stworzonym przez nas poziomem zabawy możemy podzielić się z przyjaciółmi, po prostu wysyłając im link. Każdy, kto otrzyma od nas taką swoistą wejściówkę do naszego wirtualnego świata będzie mógł się w nim zanurzyć, bez konieczności rejestracji. Ta konieczna jest tylko przy wejściu do Gameglobe, by móc tworzyć unikalne gry online, zbierać doświadczenie i dodatkowe itemy dla postaci.
Różnorodność możliwości, która zostaje oddana do naszej dyspozycji w Gameglobe, może sprawiać wrażenie przytłaczającej, jednak tylko na pierwszy rzut oka. Wystarczy jednak chwilę poklikać i wszystko staje się jasne. A po dwóch chwilach już instynktownie będziemy mogli jednym kliknięciem myszki przenosić góry w naszym wirtualnym świecie i upiększać go za pomocą licznych animacji.
Gameglobe

Gameglobe

Do kreacji własnego wirtualnego świata mamy liczne narzędzia: wszystkie bardzo przejrzyście pogrupowane i podzielone na kategorie. Dzięki temu mamy wszystkie możliwości w zasięgu wzroku i możemy bez ograniczeń tworzyć nasz fantastyczny świat, używając w tym celu dostępnych rodzajów krajobrazu, kolorów, struktur, tekstur, oraz interakcji, które mają następować w danym miejscu naszego świata. Tajemnicze góry, ukryte skarby, zakamarki prowadzące do innych światów i wymiarów, kolorowe animacje to tylko nieliczne z dostępnych w Gameglobe opcji.

Im więcej czasu zainwestujemy w kreację naszego własnego uniwersum, tym bardziej dopracowany i rozbudowany on się stanie. Dzięki funkcji interakcji możemy samodzielnie zdecydować, co będzie działo się z elementami naszego świata. Dzięki temu stworzony przez nas wirtualny świat gry browserowej będzie nieprzewidywalny i pełen niespodzianek. Mimo, że Gameglobe znajduje się obecnie w zamkniętej fazie testowej, już teraz możemy przebierać w pokaźnej liczbie dostępnych możliwości i funkcji, rekwizytów i gadżetów na platformie. Rokuje to więc dobrze na przyszłość, kiedy Gameglobe zostanie w pełni uruchomiona, a my będziemy mogli eksplorować mnogość dostępnych funkcji.

Prostota pomysłu a różnorodność dzieła końcowego

Pomimo naprawdę imponującej ilości dostępnych krajobrazów oraz rodzajów struktur, developerze pracujący nad Gameglobe postawili sobie za punkt honoru prostotę obsługi. Mimo licznych funkcji, obiektów oraz narzędzi nie jest konieczna znajomość skomplikowanych poleceń, formuł ani skrótów, bowiem cały nasz świat konstruujemy za pomocą myszki oraz klawiatury. W ten prosty sposób możemy stworzyć na przykład minutowe wyzwanie dla graczy, polegające na zniszczeniu w określonym czasie możliwie największej ilości pudełek i zgarnięciu w ten sposób maksymalnej ilości punktów.

Poruszanie się po Gameglobe nie powinno sprawić trudności zarówno starym wyjadaczom gier online, jak i zupełnym nowicjuszom w branży. Mysz i klawiatura wystarczą bowiem, by tworzyć wyjątkowo skomplikowane konstrukcje w grze. Aby skoczyć i w ten sposób wdać się w interakcję z innym obiektem wystarczy jednoczesne wciśnięcie spacji i lewego przycisku myszy.
Gry na przeglądarkę, Fun, Inne
Gameglobe ZdjęciaGameglobe Zdjęcia
Typ:
Gry na przeglądarkę
8latPolecamy:
od 8 lat
pokaż wszystkieTop gry online
Gameglobe Tags
  • gameglobe
  • przeglądarkowe
  • goal4glory
  • game globe
  • gry przeglądarkowe
  • gry po polsku całe wersje
  • gry-browserowe
  • gry na przeglądarkę
  • gameglobe live
  • gry bez pobierania