Gameglobe Wywiad: Tworzenie światów trwa teraz kilka kliknięć

20.06.2012 o godzinie 11:27 w CiekawostkiWywiadSpecial

Podczas naszego pobytu w Kopenhadze, gdzie mieliśmy okazję jako jedni z pierwszych rzucić okiem na nowy projekt Bigpoint i Square Enix, czyli platformę Gameglobe, przeprowadziliśmy również wywiad z Game Director Rune Vendler. Sprawdźcie, czego się dowiedzieliśmy.
Gameglobe

Gameglobe

browsergames.pl: Cześć, Rune! Pierwsza kwestia: czym jest Gameglobe? Co było inspiracją tytułu? I dlaczego Gameglobe ma być grywalna właśnie w przeglądarce internetowej?

Rune Vendler: W czasach gier 8-bitowych chciałem móc wejść do sklepu z nadzieją, że znajdę w nim podobny produkt, by móc samodzielnie rozwijać podobne gry. Tak to się wszystko zaczęło. Ówczesna technika nie pozwalała jednak na coś takiego. Kiedy rynek został zalany przez produkty stworzone przez graczy, wówczas pomyśleliśmy, że za pośrednictwem internetu możemy oddać tę technikę właśnie w ręce graczy. Sieć jest niesamowitym narzędziem. Można przez nią dotrzeć do szerokiej publiczności, a przeglądarki są w końcu w stanie udźwignąć taki rodzaj gier.

browsergames.pl: Czy dlatego zdecydowaliście się również na model Free-2-Play? Czy Gameglobe będzie właściwie posiadał typowy model Free-2-Play?

Rune Vendler: Model gier Free-2-Play powstał wraz z nowymi możliwościami, które otworzyły się przed nami dzięki wykorzystaniu przeglądarek internetowych. Ludzie są teraz gotowi płacić za te treści, za które chcą. Właśnie dlatego musimy współpracować ze społecznością, aby wychwycić treści najbardziej użyteczne oraz takie, za które gracze sami będą chcieli płacić. W grze będą istniały różne możliwości uzyskania waluty In-Game: albo wyłącznie przez budowanie, albo dodatkowo przez kupowanie. Pracujemy obecnie nad tymi funkcjami, oraz staramy się rozpoznać, jakie treści mają wogóle sens dla graczy.

browsergames.pl: Czy macie już w planach kolejne dodatkowe funkcje i treści do Gameglobe? Czy gracze mogą spodziewać się ciągłego dodawania nowości do gry?

Rune Vendler: Oczywiście. Planujemy ciągły napływ nowych treści. Tak jak mogliście to zobaczyć w zaprezentowanym demo, w grze jest temat piratów. Planujemy właśnie takie, jak i inne nowości. Jednak to co pojawi się w grze, zależy również od społeczności Gameglobe. Jeśli będzie życzyła sobie ona więcej różnych postaci, również rozpoczniemy prace pod tym kątem. Jeśli zamarzy sobie ona nowe rodzaje tła, do razu przystąpimy do pracy.

browsergames.pl: Gameglobe jest grą online opartą na interfejsie przeglądarki internetowej. Gracze mogą więc zapraszać przyjaciół i wypróbowywać nowe mapy – bez konieczności rejestracji. Do tej pory widzieliśmy jednak tylko pojedynczych graczy, czy macie w planach również tradycyjny tryb multiplayer?

Rune Vendler: Jak na razie nie zapowiadamy trybu multiplayer. Jednak nie wykluczamy, że w przyszłości taka funkcja może się pojawić w grze, jest to bardzo ekscytujący pomysł.
browsergames.pl: Istnieje wiele możliwości interakcji w Gameglobe. Jak wnioskujemy z Gameplay, gracze będą mieli wiele możliwości w grze. Skąd pomysł na taką różnorodność dostępnych funkcji?

Rune Vendler: Dzięki Gameglobe chcemy być pewni, że treści, które zostaną stworzone za jego pośrednictwem, będą w stanie konkurować z najgorętszymi tytułami dostępnymi na rynku. Jeśli oferują one pośrednie sekwencje – w Gameglobe będziesz mógł również stworzyć własne. Centralnym punktem naszej uwagi jest zapewnienie wysokiej jakości. Obejrzeliśmy inne gry i stwierdziliśmy: „Jeśli to jest lubiana przez graczy funkcja, my też ją oferujemy”.

browsergames.pl: Oddajecie do dyspozycji graczy naprawdę duży wybór funkcji, z których mogą skorzystać przy budowaniu i urządzaniu własnego świata w Gameglobe. Co nęci was tak bardzo w tematyce piratów?

Rune Vendler: Chcemy umożliwić graczom zbudowanie tego, czego tylko zapragną. Tematycznie nie ma tutaj więc żadnych ograniczeń. Tematy można różnorodnie ze sobą zestawiać i stworzyć przykładowo piracki wszechświat. Zamiast jednego tematu nadrzędnego chcieliśmy oddać do dyspozycji graczy możliwie wiele alternatywnych rozwiązań przeżycia Gameglobe.

browsergames.pl: Jakie możliwości personalizowania awatarów mają gracze?

Rune Vendler: Jak na razie funkcja ta jest dość ograniczona. Różnorodność ubrania ma dla nas wartość nadrzędną. Nie koniecznie będzie więc możliwe dopasowywanie rysów twarzy, ale za to szeroka gama strojów i dodatków zapełni tę lukę. Myślimy, że w ten sposób gracze będą mogli w najlepszy sposób wyrazić swoją osobowość.
browsergames.pl: Porozmawiajmy o mapach. W Gameglobe gracze mogą tworzyć własne mapy, może to jednak oznaczać, że powstanie mnóstwo map średniej jakości. Jak będziecie odróżniali proste mapy od tych bardziej skomplikowanych?

Rune Vendler: Dużą rolę odegra tu menu. W trakcie testów beta mieliśmy licznik dla ostatnio opublikowanych map oraz osobne okno, w którym pokazywane były dobrze ocenione i często odwiedzane mapy. Społeczność sama się rządzi w tym zakresie, jeśli więc jakaś mapa jest często odwiedzana oraz otrzymuje dobre oceny, wówczas staje się ona popularna. Oczywiście gromadzimy te informacje i oceny, by móc oszacować, jaki rodzaj map jest najbardziej lubiany pośród graczy i te właśnie będziemy popularyzować.

browsergames.pl: Ostatnie pytanie: dlaczego gracze powinni rzucić wszystko inne i zacząć grać w Gameglobe? Co odróżnia ten właśnie tytuł od pozostałych gier?

Rune Vendler: Mam nadzieję, że gracze polubią Gameglobe głównie z tego powodu, że sprawia on frajdę. Oferujemy bogaty wybór treści, każdy więc powinien znaleźć tu coś dla siebie. Oczywiście, nie każda mapa przypadnie każdemu do gustu, jednak będziemy mieć wystarczająco dużo graczy, by stworzyć też wystarczająco dużą różnorodność. Właśnie z tego powodu, że gracze mogą tworzyć własne światy docenią oni nie tylko frajdę przechodząc kolejne poziomy w Gameglobe, ale także dopracowane techniki gry.

browsergames.pl: Dziękujemy za rozmowę!
Graj teraz w Gameglobe
Gry na przeglądarkę, Fun, Inne
Gameglobe ZdjęciaGameglobe Zdjęcia
Typ:
Gry na przeglądarkę
8latPolecamy:
od 8 lat
pokaż wszystkieTop gry online
Gameglobe Tags
  • gameglobe
  • przeglądarkowe
  • goal4glory
  • game globe
  • gry przeglądarkowe
  • gry po polsku całe wersje
  • gry-browserowe
  • gry na przeglądarkę
  • gameglobe live
  • gry bez pobierania